fbpx

Senjorų mankšta

Senjorų mankšta

Mankšta vyresnio amžiaus žmonėms

Jau penkiolika metų vedame treniruotes vyresnio amžiaus žmonėms. Mūsų senjorai praktikuoja pilates, kineziterapijos ir jogos pratimus, pritaikytus vyresnio amžiaus žmonėms.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad lėtinės neinfekcinės ligos gali būti sėkmingai stabdomos (pirminė profilaktika) bei gydomos sistemingu, kvalifikuotu ir tiksliai dozuojamu fiziniu aktyvumu

Fizinis aktyvumas neginčijamai teigiamai veikia ir kai kuriuos kitus sveikatos aspektus: ilgalaikę bei trumpalaikę atmintį, suvokimą, nuotaiką, savivertę, gebėjimą savarankiškai pasirūpinti savimi ir judėti, gebėjimą bendrauti ir kt.  Gausūs moksliniai tyrimai neginčijamai įrodė, kad fizinis aktyvumas yra viena iš svarbiausių sveiko gyvenimo būdo sudėtinių dalių, daranti įtaką ne tik sveikatai, gyvenimo kokybei, bet ir mirtingumui dėl įvairių priežasčių.

Fizinio aktyvumo įtaka sveikatai:

pagerinti raumenų ir širdies ir kvėpavimo veiklą;

pagerinti kaulų ir funkcinę sveikatą;

sumažinti hipertenziją, koronarinės širdies ligos, insulto, diabeto, krūties ir storosios žarnos vėžio ir depresijos riziką;

sumažinti kritimo, taip pat klubo ar stuburo lūžių riziką;

yra esminė energijos balanse ir svorio kontrolei.

-Nepakankamas fizinis aktyvumas yra 1 iš 10 pirmaujančių rizikos veiksnių pasaulio mirtingumo ir yra ant daugelyje šalių auga, pridedant prie neužkrečiamųjų ligų našta ir įtakos bendrą sveikatą visame pasaulyje. Žmonės, kurie yra nepakankamai aktyvus turi nuo 20% iki 30% padidintą mirties riziką, palyginti su žmonėmis, kurie yra pakankamai aktyvūs.